A mám skvělý tip od studentů Lékařské fakulty  a ČVUT - variace Jungle speed!

Bohužel tuto hru neznám, takže předávám dál pravidla, jak jsem „nakoupila“. Naši hru jsem nazvala Rychlejší dává!

Co se trénuje - postřeh.

Cíl hry: Zbavit se karet

Navíc potřebujete nějakou nerozbitnou věc, která se dá uchopit. My použili prázdnou PET lahev. V zápalu hry nakonec lítala po pokoji, ale aspoň to zvýšilo dynamiku hry :-)

Počet hráčů: Dva a více. Čím více hráčů, tím je hra náročnější

Pravidla: Karty se rozdají mezi všechny hráče. Každý si z nich vytvoří hromádku obrázky dole „lízací balíček“. Hraje se na znak „stejné tričko“. Hráči postupně odkrývají vždy po jedné kartě a tvoří tím tak druhou „odkládací hromádku“ obrázky nahoře tak, že nová kartička zakryje vždy kartičku předchozí.  Každý má vlastní odkládací hromádku. Pokud hráč odkryje kartičku, která má stejné tričko jako má již aktuální odkrytá kartička na odkládací hromádce jiného hráče, tito dva hráči mají za úkol co nejrychleji uchopit lahev. Výherce pak dá svou „odkládací hromádku“ pomalejšímu hráči. Ten si tuto hromádku zasune opět obrázky dolů dospod svého „lízacího balíčku“. Pokud oba lahev chytnou ve stejnou dobu, vyhrává ten, kdo drží lahev za spodnější část.

Vítězí ten, kdo se zbavil všech svých karet.

Schéma hry:

alt

Obměny: Za stejný znak můžete stanovit:
1) stejnou sukni/kalhoty
2) stejné tričko proti stejné sukni/kalhotám
3) jakákoliv stejná barva/vzor na oblečení

Pokud jsou hráči „více temperamentní“, doporučuji odstranit všechny rozbitné předměty (sklenice, hrnky a mobily) i ze stolu!!!