Hrajeme Kvarteto s Hraj co chceš

Klasické Kvarteto

Počet karet: 32

Zamíchané karty se všechny rozdají mezi jednotlivé hráče. Hru začíná hráč sedící po levici rozdávajícího hráče. Zeptá se kteréhokoliv hráče na konkrétní kartu, kterou hledá za účelem sestavení kvarteta. Pokud vyzvaný hráč tázanou kartu opravdu má, musí ji odevzdat tazateli.

Ten pak pokračuje dále stejným způsobem. Ptá se kteréhokoliv z hráčů na jednotlivé karty, až dokud jeden z dotazovaných kartu nemá. Pokud dotázaný hráč žádanou kartu nevlastní, dostává se tak na tah a pokračuje ve hře. Složí-li hráč úplné kvarteto, je povinen ho vyložit na stůl.

Kvartetová série se skládá vždy ze 4 karet. Vítězí ten hráč, který jich má na konci hry na stole vyložených nejvíce.

Kvarteta tovří karty se shodným znakem, který si definujeme před hrou. Například hledáme karty, které mají stejný znak na tácku, stejně oblečené děti nebo stejné pouze tričko nebo spodek. Tabulka udává znaky, ze kterých můžeme tvořit kvarteta v závislosti na rozdělení balíčku karet.

Vyzkoušejte náročnější variantu, kterou Hraj co chceš umožňuje.
Při hledání stejně oblečených dětí se dotazujeme, zda má spoluhráč chlapce či dívku. Pokud se tedy dotážeme, zda má čerrvenomodrou dívku a on drží v ruce červenomodrého chlapce, správně odpoví, že kartu nemá. Při této variantě je také praktické, pokud jako první barvu uvádíme barvu trička a druhou barvu sukně/kalhot. Červenomodrý chlapec tedy znamená, že má červené tričko a modré kalhoty.

počet karet ve hře

 

rozdělení podle

 

hledané stejné znaky

 

32

 

1) všichni chlapci
2) všechny dívky

 

c) stejné tričko figurek
d) stejné kalhoty/sukně

 

32

 

1) děti blond
2) děti s hnědými vlasy

 

a) stejná věc na tácku
b) stejně oblečené figurky