Hrajeme Prší s Hraj co chceš

Počet karet: 32

Klasická pravidla
Hráči se snaží co nejdříve zbavit všech svých karet. Kdo tak učiní nejdříve, vítězí. Rozdává se pět karet každému, zbytek zůstává na hromádce. Vrchní karta hromádky se otočí doprostřed jako základ odkládacího balíčku. Zahajuje hráč po levici rozdávajícího. Na odložený list přikládá jednu kartu stejné barvy nebo hodnoty (tím může dojít ke změně barvy). Zvláštností hry je možnost použít jakéhokoliv svrška a přitom ohlásit změnu na libovolnou barvu. Nepoužije-li se žádná z možností, tedy pokud hráč například nemá vhodnou kartu v ruce, musí se vzít jeden list zhromádky. Výjimku tvoří sedmička a eso. Je-li nesena sedmička, musí hráč po levici vzít dvě karty z hromádky nebo přidat svoji sedmu, čímž přenese povinnost na dalšího hráče. Další pak již z talonu bere čtyři karty, pokud nemá sedmičku, atd. V případě nesení esa musí hráč po levici jedno kolo vynechat (nebere z talónu ani nenese), nebo také přihodit eso a posunout hru na dalšího. Dojde-li hromádka, použije se znovu otočený balíček bez poslední nesené karty. Kdo se zbaví první všech karet, hlásí „prší“ a je vítěz.

Hrajeme s Hraj co chceš
Pro hru použijeme sadu 32 blond dětí.
První hráč může na základní kartu položit kartu, která má buď shodné tričko, spodek (sukni nebo kalhoty stejné barvy), věc na tácku nebo vpravo dole.
Sedmičku znázorňuje karta s botou na tácku (jsou vždy dvě boty do páru - tedy dalšé hráč bere dvě)
Eso znázorňuje hrnek na tácku (čekám, ža mi vystydne čaj - tedy jedno kolo „stojím“)
Svrška znázorňuje karta se srdcem (nejvyšší karta. může se hodit položit na cokoliv). Nehlásí ale oproti klasickým pravidlům žádnou změnu barvy, ale další hráč může položit na kartu s esem opět kartu, která má alespoň jedne shodný znak s položenou kartou (stejné tričko. spodek, srdce na tácku či znak vpravo dole)

Tip
Můžete si sami vytvořit pravidla pro zbývající sadu karet s dětmi s tmavými vlasy a zdůvodnit, proč má která karta význam, který ji přidělíte.  Například koláč místo sedmy (vždycky sním aspoň dva), budík místo esa (zastavil se mi) , a brýle (šptaně vidím, tak můžu hodit jakoukoliv kartu).