Kurzy a přednášky, které zde uvádím, berte jako šablonu, která se dá měnit. Pokud vám nevyhovuje rozsah, časové rozpětí, či byste chtěli například do přednášky začlenit jiná témata, která jsou zmíněna například jen v kurzech, můžeme se dohodnout na úpravě programu.

Každý účastník
kurzů typu V
obdrží účastnický list
CERTIFIKÁT ikona

Kurzy

Na kurz potřebujete pouze dobrou náladu, zvědavost a chuť sám sebe víc poznat. Zbytek nechte na mě!
Přihlášky na kurzy zasílejte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Nezapomeňte uvést své jméno, datum akce, případně počet účastníků! Obratem obdržíte zálohovou fakturu a bližší informace ke kurzu.

Níže uvedené ceny jsou konečné, na akcích mimo Valašské Meziříčí připočtěte prosím ještě náklady na dopravu 4 Kč/km.

Nejsem plátce DPH.

Jedna hodina trvá 50 minut.

rozpis aktuálně vypsaných kurzů

 

Učme děti bez učení – VD6

Doba trvání:
 6 hodin.

Počet účastníků: maximálně dvanáct, minimálně čtyři.

Program: dozvíte se, jak (nejen) u dětí procvičovat paměť, soustředění, fantazii, slovní zásobu, postřeh i strategii, jak rozšiřovat slovní zásobu. Naučíte se dětí ptát, poslouchat je, udržet dialog, zkusíte sami tvořit hádanky, hlavolamy a jiné aktivity, které můžete s dětmi provozovat v průběhu všedního dne (při čekání, v dopravních prostředcích atd.)

Vhodné pro: rodiče dětí 4-8 let, pedagogy MŠ a prvního stupně ZŠ, volnočasových aktivistů a všechny, kdo si rádi hrají.

Cena: 900 Kč.

 

Kurzy a přednášky o paměťových metodách  

Bavte se myšlením! - V6

Doba trvání: 6 hodin

Počet účastníků: maximálně 10

Program: kromě Metody Loci, Pís-čís a akrostik navíc zvládnete příběh a budete mít představu, co jsou paměťové mapy a k čemu jsou dobré. Pokud bude kurz v Point 50+, vyzkoušíte si program pro trénování paměti Brain Jogging na PC. Důraz je kladen na procvičování a aktivní používání metod.  Určitý čas je vyhrazen na řešení Vašich aktuálních problémů s učivem nebo látkou, kterou chcete za pomoci paměťových metod zvládnout rychleji, lépe, trvanlivěji  a hlavně zábavněji! Proto si s sebou nezapomeňte vzít potřebné materiály (skripta, učebnice...)

Už si budete umět vybrat vhodnou metodu pro informace, které Vám život přinese.

Kurz je veden v intenzivnějším tempu

Vhodná pro: studenty, lidi v aktivním věku

Cena pro organizace či skupiny (objednání celého kurzu): 6 000 Kč.

Cena pro jednotlivé účastníky: 900 Kč.

V ceně jsou zahrnuty teplé a studené nápoje a drobné občerstvení.

 

  

Bavte se myšlením! - V12

Doba trvání: dva dny po 6 hodinách

Počet účastníků: maximálně 10

Program: Připravte se na dvoudenní „nášup“ paměťových metod. Intenzivní tempo, stovky informací a pokud budete unaveni, tak pouze příjemně! Kurz je pro Ty, kdo nemají dost času, a chtějí prostě nalít a používat. Čeká Vás navíc metoda ZIP! Všechny již zmiňované metody opravdu důkladně procvičíte. Například si  zvládnete zapamatovat si řadu 50 číslic (i pozpátku), promrskáte letopočty, slovíčka, pojmy,  jména česká i cizí atd. Kalendář bude pro nás pouze rozcvička. Doufám, že z kurzu budete odcházet s pocitem: „Kde jsou nové informace? Sem s nimi!“.  A nezapomeňte si s sebou přinést své učivo, které potřebujete „zvládnout a použít“!

Vhodný pro: studenty, lidi v aktivním věku.

Cena pro organizace či skupiny (objednání celého kurzu): 12 000 Kč.

Cena pro jednotlivé účastníky: 1 800 Kč včetně DPH.

V ceně jsou zahrnuty teplé a studené nápoje a drobné občerstvení.

 

Metoda LOCI - VL4

Doba trvání: 4 hodiny

Počet účastníků: maximálně 10

Program: Pronikněte hlouběji do paměťové metody, kterou využívali již starověcí rétorové, básníci a filosofové. Metoda Loci si zasluhuje samostatný kurz. Čeká vás seznámení s mnoha variantami metody, multiplikací a její návazností na další paměťové metody. V závěru se seznámíte s principem, který vám umožní přpravit si cestu na několik tisíc položek. 

Vhodná pro: studenty, zájemce o paměťové metody. Výhodou je mít základní znalosti o paměťových metodách (nejlépe absolvovat kurz V6-I) , ale i „bystrý nováček“ obsah zvládne.

Cena pro jednotlivé účastníky: 700 Kč.

 

Myšlenkové mapy VM4

Doba trvání: 4 hodiny

Počet účastníků: maximálně 10

Program: Všichni umíme psát, ale obsahují naše poznámky vše, co následně potřebujeme vědět? A je naše forma lineárního zápisu vždy ta jediná správná? Podporuje naši kreativitu a přináší nám nové nápady? V kurzu se zamyslíme nad výhodami i nevýhodami klasického psaného textu poznámky ztvárníme trochu jinak. Paměťové mapy jsou jednou z alternativních metod, jak přenést své myšlenky a přijaté informace „na papír“. Dozvíte se, jak vám paměťové mapy mohou pomoci při pamatování si nabytých informací a jak si informace utřídit. Pomohu při plánování i při generování nových nápadů. Jsou ideální pro brainstorming, podporují synergické i synestetické myšlení. Seznámíte se také s novým trendem psaním poznámek, zvanným Sketchnoting. Možná méně sofistikovaným, než tvoření myšlenkovým map, ale určitě neméně zábavným!

Vhodná pro: studenty, zájemce o paměťové metody. Výhodou je mít základní znalosti o paměťových metodách (nejlépe absolvovat kurz V6-I) , ale i „bystrý nováček“ obsah zvládne.

Cena pro jednotlivé účastníky: 700 Kč.

 

Kurzy pro organizace a firmy

Úvodní přednáška – O1

Doba trvání: 1 hodina

Počet účastníků: není omezen

Program: úvod do procesu myšlení, principy úspěšného pamatování, pravidla správného tvoření asociací, základní paměťové metody (Loci, kategorizace, pamatování si čísel) praktické ukázky.

Přínos: účastníci získají základní povědomí o paměťových metodách, jejich využití a možnostech.

Vhodná pro: seniorská centra, základní školy, základní prezentace ve firmě (doplněk rozsáhlejších školení). Obsah je přizpůsoben typovému složení účastníků.

Cena: 800 Kč

 

Půldenní kurz – O3

Doba trvání: 3 hodiny

Počet účastníků: maximálně 10

Program: krátce se dozvíte něco o to, jak funguje naše hlava, a jaké má možnosti - když jí ovšem aktivně nebráníte myslet. A budete hlavně procvičovat, abyste si sami na sobě vyzkoušeli, že zapamatovat si třeba 40 pojmů není žádný problém! Je to ochutnávka toho, jak metody fungují, a hlavně že fungují! Z menu se můžete těšit na znamení zvěrokruhu (budete vědět, kdy se znamení zvěrokruhu mění), kalendář pro aktuální rok(naučíte se přiřadit dny v týdnu jakémukoliv datu) naučíte se správně vytvářet asociace, což je základní slabika paměťových metod a z metod „opravdových“ proniknete do taje Metody Loci a Pís-čís.

Vhodná pro: seniorská centra nebo širokou veřejnost.

Cena: 3 000 Kč.

 

Jednodenní intenzivní kurz pro firmy (specializovaný) - F6

Doba trvání: 6 hodin

Počet účastníků: maximálně 20

Pokud znalosti vašich zaměstnanců vyžadují špatně zapamatovatelné údaje (normy, ceny, čísla zákonů, nabízené výhody firmy, seznamy pojmů, cizí výrazy atd.) a zašlete mi je v dohodnutém, časovém předstihu, ušiji paměťový kurz přímo na míru. Pro jednodenní kurz předpřipravím pro zapamatování až 30 číslic a 30 pojmů.

Program: úvod do procesu myšlení, jak se bránit stresu, pravidla správného tvoření asociací paměťové metody a jejich využití v praktickém životě (metoda Loci, kategorizace, příběh, pamatování si jmen, metoda Pís-Čís), paměťové mapy, zpracování firemních informací formou zvolené paměťové metody. 

Přínos: účastníci získají obecné povědomí o paměťových metodách, sami zkusí využít některé z metod v praxi, zjistí, že jsou schopni zapamatovat si více pojmů, než si dokázali představit.

Kurz je veden v intenzivním tempu.

Vhodná pro: firmy, kterým není lhostejná psychická pohoda zaměstnanců a nebojí se nového pohledu na zpracování informací, vzdělávací instituce, které chtějí oživit své hodiny a dosáhnout lepších stuijních výsledků svých žáků. Důležité! Realizaci kurzu přizpůsobím vašim požadavkům. Sdělte mi prosím, zda kurz chcete začlenit do programu výjezdního zábavně laděného team buildingu nebo zda upřednostňujete ladění do formálnějšího tónu.

Cena: 7 000 Kč.

 

Dvoudenní intenzivní kurz pro firmy (specializovaný) - F12

Doba trvání: 4 bloky po třech hodinách

Počet účastníků: maximálně 20

Pokud znalosti vašich zaměstnanců vyžadují špatně zapamatovatelné údaje (normy, ceny, čísla zákonů, nabízené výhody firmy, seznamy pojmů, cizí výrazy atd.) a zašlete mi je v předem dohodnutém, časovém předstihu, ušiji paměťový kurz přímo na míru. Pro jednodenní kurz předpřipravím pro zapamatování ažÂ 60 číslic a 60 pojmů.

Program: úvod do procesu myšlení, jak se bránit stresu, pravidla správného tvoření asociací paměťové metody a jejich využití v praktickém životě (metoda Loci, kategorizace, příběh, pamatování si jmen, metoda Pís-Čís, telefonní čísla, letopočty), software brainjogging (pouze pokud se bude kurz konat v centru Point 50+), paměťové mapy, metoda ZIP

Přínos: účastníci mají dostatek času intenzivně procvičit a zopakovat všechny prezentované metody a jsou schopni je dále sami využívat v praxi, získají konkrétní povědomí o principu, tvoření a využití paměťových map, Kurz je veden v intenzivním tempu,

Vhodná pro: firmy, kterým není lhostejná psychická pohoda zaměstnanců a nebojí se nového pohledu na zpracování informací, vzdělávací instituce, které chtějí oživit své hodiny a dosáhnout lepších stuijních výsledků svých žáků. Důležité! Realizaci kurzu přizpůsobím vašim požadavkům. Sdělte mi prosím, zda kurz chcete začlenit do programu výjezdního zábavně laděného team buildingu nebo zda upřednostňujete ladění do formálnějšího tónu.

Cena: 14 000 Kč.