Na internetu je nepřeberné množství stránek o hrách i rébusech, o teorii i praxi trénování paměti. Má stránka je jen jednou z nich. Mám inspiraci pro váš možná první vědomý trénink paměti a koncentrace. Zkuste si během 15 minut najít co nejvíce stránek o trénování paměti a snažte se zapamatovat co nejvíce pro vaše myšlení užitečných informací. Možná vás nenamotivují stránky mé, ale třeba kolegů. Je to ode mne podivné posílat vás ke „konkurenci". Protože je pro mne trénování paměti také hlavně koníčkem, beru ostatní „konkurenty" spíše jako členy klubu, do kterého také patřím.

Odkazy

www.aaa-skolak.cz Velmi příjemný e-shop, kde naleznete inspirativní hry a dárky, které nejen potěší a zaujmou, ale hlavně prospějí a posunou děti ve vývoji kousek dál

www.revue50plus.cz informace o časopise Revue 50 plus a činnosti centra 50+

www.trenovanipameti.cz informace o České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging

www.mozkocvicna.cz web mé kolegyně Lenky Šnajdrové, kde najdete spoustu užitečných věcí ohledně trénování paměti (testy, kvízy...) a dění kolem něho.

www.hry.cz herní portál na Seznam.cz. Spousta jednoduše dostupných her zdarma na procvičení logiky, odhadu, slovní zásoby, koncentrace.

www.mentem.cz brněnská společnost společnost vytvořila speciální portál pro procvičení našeho myšlení, nyní jsou hry k dispozici zdarma. Více o programu uvádím v sekci Trénování paměti

www.thinkbuzan.com stránky zabývající se paměťovými mapami – možnost stáhnout demoverzi na 14 dní zdarma (pouze v angličtině).

www.memory21.cz