Paní Pavlínu Boučkovou a její kurzy (videokurzy i především ty celodenní) mohu jen vřele doporučit. Jako lektorka je Pavlína nepřekonatelná, umí neskutečně zajímavě vše vysvětlit a je to opravdový profesionál. Její kurzy jsou nabité informacemi, člověk se ani chvilinku nenudí a odnáší si obrovské množství nových informací, metod, jak náš mozek procvičovat a trénovat. Vtipnou, neotřelou formou tak Pavlína ukáže, jak je možné naši pamětovou kapacitu rozšířit a mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že vše je i skvěle použitelné v praxi. Děkuji za Vaši práci a přeji mnoho dalších spokojených účastníků!!! Jste skvělá!! :)

spokojená klientka Jana Petrlová
tel. 777121636

*****

Na kurz Bavte se myšlením jsem šla spíše se zvědavostí a mírnou skepsí. O paměťových metodách jsem již něco věděla, ale jejich používání se míjelo účinkem. Ale najednou byly tři hodiny pryč a já zjistila že se opravdu skvěle bavím. A co víc, lehce jsem si zapamatovala všechny údaje, které byly uvedeny v materiálech. Děkuji za velmi příjemně strávený den a poznání, že metody při správném používání opravdu fungují!

Ing. Martina Čemusová
ekonomka
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

*****

Lektorku Ing. Pavlínu Boučkovou jsem v roce 2010 oslovila s žádostí o vedení pravidelného kurzu trénování paměti pro seniory. Od té doby se naši senioři pod jejím přátelským i odborným vedením pravidelně setkávají dodnes. Nepamatuji se, že by některý účastník během celé doby naší spolupráce projevil nespokojenost s kvalitou kurzu. Naopak je za dveřmi kurzu často slyšet smích nebo temperamentní diskuse. Samy účastnice mi mnohokrát vyjádřily své nadšení a před prázdninami se vždy ujišťují, že kurz od září povede opět Pavlína Boučková. Tuto její aktivitu považuji za jednu z nejsmysluplnějších z naší činnosti a na naše seniorky a seniory má její práce viditelně pozitivní vliv.

Point logo

Ing. Jarmila Nevařilová
ředitelka společnosti Centrum Point 50+, o.p.s

*****

V březnu 2015 jsme v rámci projektu Philippe navázali spolupráci s trenérkou paměti paní Pavlínou Boučkovou. Po organizační stránce nám vyšla vstříc a byla vždy spolehlivá. Jednotlivé hodiny tréninku paměti byly pestré a našim klientům velmi vyhovoval obsah tréninku. Ocenili jsme to, že nám paní Boučková nabídla zdarma ukázkovou hodinu tréninku pro zaměstnance, ze které jsme byli nadšeni. V současné chvíli jsme domluveni na další spolupráci od září 2015.

Fokus logo

Zuzana Biondi
pracovní konzultantka
Fokus Praha o.s
Centrum programů podpory zaměstnání

*****

hraj_co_chces_logotyp.jpg

Vážená paní inženýrko V následné péči používám mimo jiné i Hraj co chceš. Ve školním roce 2014/2015 jsem ji používala v pozici Školní speciální pedagožka na čtyřech základních školách v projektu Zvyšování základního vzdělávání na Bílinsku.
Z terapeutických důvodů dávám občas dětem vybrat jakou činnost chtějí dále dělat, pokud je na výběr hraj co Chceš, naprosto jednoznačně tato hra vede. Dětem se líbí pestrobarevné obrázky. Domluvíme se na principu a děti mě i přes to upozorňují na podobnostech dalších tří prvků.
Vždy chci, aby dítě každý obrázek, s kterým právě pracuje pojmenovalo. A mohu konstatovat, že děti některé obrázky pojmenovat neumí (rýč, zeď, trychtýř,...). Díky tomu si velmi pěkně rozvíjí slovní zásobu, krátkodobou sluchovou paměť a pozornost (učí se dodržovat pravidla hry, po celou dobu hry si pamatovat instrukci), posilují si zrakovou paměť, rozvíjejí prostorovou orientaci, učí se správnému vedení očních pohybů.
Jmenované dílčí funkce mají naše děti často velmi oslabené - v podprůměru, častěji však v pásmu defektu.
Paní Boučková, mnohokrát Vám děkuji za tuto pro nás tak prospěšnou hru!
Snad jen si ještě dovolím připojit zážitek s jedním naším chlapcem z první třídy. Byl již u mně vyšetřen, potkali jsme se na ulici, ptal se, kdy ke mně zase půjde. Ptala jsem se zda si ke mně chce přijít hrát, či se něco učit, řekl, že ano. Přislíbila jsem, že to zařídím. Když jsem si pro chlapce přišla do třídy, přiběhl a ptal se zda si má vzít penál. Řekla jsem: Dnes ne, dnes si budeme hrát, aby se Ti lépe přemýšlelo a lépe Ti to šlo ve škole. Rozzářil se od ucha k uchu a odskákal se mnou do mé pracovny.

Mgr Martina Kuchyňková z Bíliny